Poradíme vám jak postupovat při výběru nové koupelny

Koupelna v rodinném domě je něčím, co si zaslouží zvýšenou pozornost již ve fázi přípravy stavby. Její vhodné začlenění do dispozičního řešení domu, prostorové uspořádání a následné vybavení je tím, co později oceníme i po několik desetiletí při denním užívání.

Rodinný dům se zcela jistě liší od bydlení v paneláku zejména větší plochou místností. O koupelně to platí dvojnásob. Mít možnost se v koupelně projít, otočit, sehnout, bez obav vystoupit ze sprchového koutu či vany tak, abychom se neuhodili nebo něco neshodili, musí být při úvahách o jejím budoucím řešení naší prioritou.

Koupelna by neměla být také tmavou kopkou, bez možnosti přívodu dostatku čerstvého vzduchu a přirozeného světla. Jen za takového předpokladu bude pobyt v ní vždy příjemný a inspirující.

Počáteční úvahy a plánování

A jak postupovat před započetím realizace výstavby koupelny? Za základní vybavení koupelny v rodinném domě je dnes považováno vše, co využívá alespoň občas některý ze členů rodiny. Například pokud se někdo jednou týdně koupe ve vaně, pak by neměla chybět vana, za základní předměty denní hygieny jsou pak považovány umývadlo a sprchový kout. Zcela běžná je dnes instalace WC a bidetů v rámci koupelny. Některá luxusní WC dokonce kombinují obě funkce (WC + bidet) a jsou i WC, která dokáží odsávat pachy z WC a odvádět je do odpadního potrubí. Navíc nově koncipovaná závěsná WC jsou jak funkčním, tak i designovým obohacením každé koupelny. Pokud bude v koupelně umístěna i nějaká šatní či koupelnová skříňka na uskladnění hygienických potřeb, je nutné počítat i s místem pro ni. Ideální prostor koupelny v rodinném domě by disponovat plochou alespoň 9 m2 a oknem.

Další informace k tématům jak postupovat získáte v článku

  • V jaké fázi výstavby domu nás čeká realizace koupelny?
  • Každá změna něco stojí!
  • Návštěva koupelnového studia aneb udělejte si na Vaši koupelnu čas!
  • Jak vypadá správné koupelnové studio?
  • Náš tip!
ELEMENTS KOUPELNY