Radiátory COSMO slouží 20 let a jsou jako nové!

Snad každý stavitel rodinného domu si klade otázku, jaké materiály či technologie pro jeho výstavbu použít. Pojďme se společně podívat na radiátory COSMO.

Asi neobjevíme Ameriku, když vám sdělíme, že jej při výběru zajímají především dvě základní hlediska. Prvním z nich je cena a druhým pak kvalita.

Ano. V našich podmínkách se životnost domu počítá přibližně na sto let a tomuto požadavku by měla odpovídat i skladba veškerých komponentů, z nichž se dům skládá. Platí to tedy nejen o materiálech pro střechu, oknech nebo zdivu, ale také o prvcích použitých v instalačních systémech. Klíčovou roli v každém domě sehrává topná soustava. Jejím úkolem je dlouhodobě se starat o naši tepelnou pohodu v zimním a přechodném období.

Radiátory COSMO

Důležitý je proto výběr kvalitních deskových radiátorů. V uplynulém období měla naše redakce možnost navštívit rodinný dům, který je vytápěn plynovým kondenzačním kotlem BRÖTJE a v místnostech jsou umístěny deskové radiátory značky COSMO. Jak nám sdělil majitel domu, pan Zdeněk, zatímco kotel vyměnil z důvodů snížení nákladů na vytápění, radiátory COSMO ponechal. Dále říká: „Měl jsem zde odborníka, který se dlouhá léta zabývá montáží topných systémů. Doporučil mi místo mého dosluhujícího a již poruchového kotle kondenzační kotel BRÖTJE. Když jsem se ho ptal, zda-li nemám vyměnit i radiátory, podíval se na ně a řekl: „Rozhodně ne! Vždyť jsou jako nové!“. To mě samozřejmě potěšilo a dal jsem mu za pravdu. Za celých téměř 20 let, co jsou v provozu, s nimi nebyl jediný problém,“ dodává pan Zdeněk.