Uponor potrubí Uni Pipe PLUS

Bez slabin – potrubí Uni Pipe PLUS od společnosti Uponor

Vícevrstvé potrubí Uni Pipe PLUS, vytvořené inovativní technologií SACP (seamless aluminium composite pipe = bezešvé hliníkové kompozitní potrubí), je nejen univerzální, ale také pohodlně použitelné díky vysoké flexibilitě a plasticitě. Díky homogenní, extrudované, hliníkové vrstvě bez spojovacích švů je trubka odolná vůči nepříznivým podmínkám, jako je koroze nebo vysoký tlak, a navíc je instalace potrubí Uponor Uni Pipe PLUS jednoduchá a rychlá!

Vysoká flexibilita a v průměru o 40 % menší poloměr ohybu umožňují nejen efektivní změny směru instalace, ale také ohýbání potrubí bez nutnosti předchozího tvarování prvků nebo použití tvarovek a kolen. Navíc jsou trubky Uni Pipe PLUS díky své optimální struktuře lehké, a proto ještě praktičtější při přepravě a instalaci.

Uponor potrubí Uni Pipe PLUS

Bezešvá technologie a rychlá instalace

Uni Pipe PLUS je kombinace pružnosti a odolnosti vůči korozi. Flexibilita, která charakterizuje řešení finského výrobce, umožňuje přesnou instalaci a dosažení i těch nejnepřístupnějších míst – bez nutnosti použití dalších spojů.

„Výhodou plastohliníkového (kompozitního) bezešvého potrubí ve srovnání s tradičním řešením je technologie jejich výroby. Eliminace procesu svařování hliníku zajišťuje, že potrubí nemá žádná slabá místa, která by mohla vést k poruchám.

Uni Pipe PLUS je navíc prvním potrubím SCAP na světě s vnitřní extrudovanou hliníkovou vrstvou. Malý poloměr ohybu umožňuje přizpůsobení produktu potřebám konkrétních projektů. Instalace s použitím Uni Pipe PLUS Vám umožní snížit počet nástrojů a příslušenství pro montáž, stejně jako eliminuje potřebu používat kolena a spojky v případě 90° úhlů nebo křížení instalací. „Tímto způsobem nejenže zkracujeme čas potřebný k instalaci, ale také šetříme investiční náklady”, vysvětluje Ing. Petr Polívka ze společnosti Uponor.

Uponor potrubí Uni Pipe PLUS

Díky moderní technologii je Uni Pipe PLUS jedno z nejstabilnějších potrubí na trhu. Udržování vhodného tvaru se promítá do pohodlí montáže a rychlosti dokončení prací. Vícevrstvá struktura chrání před možnými prasklinami, zajišťuje bezpečnost pro uživatele a vysokou kvalitu rozvodu vody.

Plusy pro zdraví

Bezešvá hliníková trubka Uni Pipe PLUS je odolná vůči vysokému tlaku a zabraňuje difúzi kyslíku do systému. Polyethylen (uvnitř i vně) je odolný vůči vysokým teplotám a všechny vrstvy jsou navzájem trvale spojeny díky použití pojiva mezi nimi. Potrubí Uni Pipe PLUS splňuje nejpřísnější směrnice a nařízení o pitné vodě. Vhodná povrchová úprava také zabraňuje usazování sedimentů a vysoká kvalita surovin, z nichž je trubka vyrobena, zaručuje úplnou odolnost proti korozi. Proto je systém Uni Pipe PLUS zcela zdravotně nezávadný a bezpečný.

Uni Pipe PLUS je kompatibilní se zbytkem vícevrstvého potrubního systému Uponor. Podle potřeby může být potrubí dodáváno v kotoučích nebo tyčích s příslušnými průměry (16, 20, 25 nebo 32 mm).

Aktuální cenu prosím konzultujte s obchodním specialistou.

Produkty nabízí GC SKUPINA.