Uponor Smatrix PULSE

Nová generace regulace plošného vytápění/chlazení

Regulace plošného vytápění Uponor Smatrix je již řadu let spolehlivým partnerem pro domácnosti, domovy důchodců, nebo menší administrativní celky a nyní přichází s novou generací řídicího systému. Veškeré termostaty a termopohony zůstávají plně kompatibilní se starším systémem regulace, díky čemuž lze jednoduše vyměnit stávající systém Uponor Smatrix za nový Uponor Smatrix PULSE.

Systémové možnosti regulace Uponor Smatrix PULSE

Systém Uponor Smatrix PULSE nabízí kromě jednoduché regulace teploty v místnosti mnohem více inovativních funkcí. Komunikační modul umožňuje přístup z mobilního zařízení (smartphone nebo tablet), ať už jste doma nebo mimo něj. Všechny termostaty neustále měří a zaznamenávají teplotu v místnostech, aby bylo dosaženo Vaší předem stanovené teploty. Tyto informace odesílá do regulátoru. Zónový regulátor pak příslušným způsobem reguluje vytápění, aby bylo zajištěno Vaše pohodlí, přičemž však zkracuje reakční čas na minimum a zajišťuje stabilní teplotu v celé domácnosti.

Systém Uponor Smatrix PULSE umožňuje regulaci nejen vytápění, ale může zajišťovat rovněž regulaci chlazení. Vzhledem k tomu, že se jedná převážně o regulaci sálavého systému chlazení, je potřeba zabránit kondenzaci vodních par na povrchu aktivních prvků chlazení. Za tímto účelem jsou vybrané termostaty vybaveny čidlem relativní vlhkosti, které dokáží zajistit ochranu před kondenzací vodních par.

UPONOR SMATRIX PULSE

Chytrý systém Uponor Smatrix PULSE je vybaven funkcí automatického vyvažování, jež počítá skutečnou energii potřebnou pro každou jednotlivou místnost. Příslušným způsobem upravuje každý topný okruh. Funkce má za úkol průběžně sledovat podmínky v každé místnosti, během všech ročních období. A rovněž reagovat na změny spotřeby tepla v domácnosti. Takovým způsobem se Uponor systém neustále učí a přizpůsobuje Vašemu životnímu stylu. Budete neustále šetřit jak energii, tak peníze, a i proto budete mít více času na věci, které jsou v životě důležité!

Drátová nebo bezdrátová instalace?

Uponor Smatrix PULSE nabízí možnost připojení termostatů k řídicí jednotce buď bezdrátovým provedením (Wave) nebo pomocí drátového řešení (Base). Systém bezdrátového provedení nabízí 2 možnosti navíc proti drátové variantě. První možností je připojení bezdrátových termostatických hlavic na radiátory a druhou možností je řízení chlazení pomocí fancoilů, pokud jsou v systému zapojeny.

Díky bezdrátové variantě lze systém snadno instalovat jak do novostaveb, tak do rekonstrukcí již stávajících prostor s téměř nulovým stavebním zásahem.

Novinky v systému Uponor Smatrix PULSE

Hlavní novinkou je možnost ovládání vytápění/chlazení pomocí vzdálené správy přes smartphone nebo tablet.

Velká pozornost byla rovněž věnována možnostem regulace chlazení. V systému je možné nastavit kombinace podlahového vytápění a stropního chlazení v provedení 4trubkového nebo 2trubkového systému. Nově může systém regulovat rovněž faincoily, pokud jsou v systému instalovány. V případě kombinace stropního chlazení s faincoily je použit speciální algoritmus pro optimalizaci běhu stropního systému a připínání faincoilů pouze v průběhu špičkové zátěže, kdy samotné stropy nestačí.

Důležitou novinkou je možnost připojení regulace Uponor Smatrix PULSE k nadřazenému systému pomocí protokolu API. Regulace tak může být použita v systémech s chytrou domácností.

Poslední novinka je možnost ovládání regulace Smatrix PULSE pomocí hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant.

Závěr

Smatrix Pulse je moderní systém regulace vnitřní tepelné pohody, který zajišťuje komfort a úsporu nákladů pod kontrolou ať už jste kdekoli. Kompletní sortiment zajistí uživatelsky jednoduchou možnost přesné regulace teploty místností pro vytápění i chlazení. Systém vychází z dlouholetých zkušeností společnosti Uponor v oblasti vytápění a chlazení.

Více informací naleznete zde: https://www.uponor.cz/produkty/regulace-teploty-mistnosti/uponor-smatrix-pulse
Produktové video: https://www.youtube.com/watch?v=HXZGpUGZwVI
Instalace aplikace: https://www.youtube.com/watch?v=QOmrDy9WtXQ
Instalační video: https://www.youtube.com/watch?v=pJrB5Fb4KAw