Uspořte za vytápění v řádu desetitisíců korun!

Úsporné vytápění s tepelnou technikou BRÖTJE

Stavíte a Váš dům se právě nachází ve stádiu dokončené hrubé stavby? Pokud ano, pak je tato informace určena právě Vám. V nejbližší době se totiž budete muset pustit do realizace instalací, jejichž nedílnou součástí je také provedení rozvodů vody a topné soustavy.

Pokud jste věnovali patřičnou pozornost tomu, aby obvodový plášť Vašeho domu vykazoval co nejnižší tepelnou ztrátu, pak další významnou položkou, na které lze v budoucnu ušetřit významné finanční prostředky, je jeho vytápění. Není jistě bez zajímavosti, že náklady na výrobu tepla a teplé užitkové vody domu představují 65-70 % veškerých nákladů spojených s jeho budoucím provozem. Je tedy zřejmé, že pokud Vás energie na vytápění ročně přijdou například na 40 tis. Kč. Pak jakékoliv snížení nákladů, byť o 15 %, představuje úsporu ve výši 6 tis. Kč ročně. Možná, že se Vám tato částka zdá nízká, ale můžete s ní klidně pokrýt třeba půlroční spotřebu elektrické energie domu.

Realizace topné soustavy je vysoce odbornou záležitostí. Na základě výpočtu předpokládaných tepelných domu navrhne projektový specialista v oboru vytápění jednotlivé komponenty topné soustavy, ať již se jedná o topný zdroj, potrubní materiál, spojovací materiál, radiátory, termostatické hlavice, připojovací prvky, materiál nutný pro osazení rozdělovače, expanzní nádoby, zásobníky pro ohřev TUV, solární panely, pokojové termostaty a regulace a mnoho dalších součástí.

Volba optimální topné soustavy

Ideálním řešením pro úsporné vytápění dnešních rodinných domů je realizace topné soustavy, která kombinuje podlahové vytápění v prvním nadzemním podlaží domu s radiátory umístěnými ve druhém nadzemním podlaží – například podkroví. Jako topný zdroj je ideální volbou dvouokruhový plynový kondenzační kotel typ Brotje Eco Therm Plus WGB-M 20 EVO. Ten je konstruován jako dvouokruhový a přímo z výroby je osazen směšovacím uzlem včetně regulace pro 2. směšovaný okruh. To znamená, že není potřeba dodatečně instalovat hydraulickou výhybku, rozdělovač topných okruhů a čerpadlové skupiny včetně čerpadel a směšovače. To výrazně šetří montážní náročnost, čas i místo. V kotli je také nově instalovaná kalibrační technologie EVO, která umožňuje použití libovolného typu plynu (kapalný, zemní E, LL).

Další informace se dozvíte v celém článku publikovaném na webových stránkách cihlostavby.cz.