Wilo-Stratos MAXO

Nová éra čerpací techniky

Dortmund. Na výzvy budoucnosti reagujeme již dnes: s uvedením čerpadla Wilo-Stratos MAXO na trh dortmundský výrobce čerpadel podtrhuje svou pozici digitálního průkopníka v branži čerpací techniky. Následovník řady Wilo-Stratos nastavuje nové standardy v oblasti konektivity, systémové efektivity a snadné obsluhy, a znovu upevňuje čelní pozici společnosti Wilo v oblasti inovací. Přesvědčivý je také nový design tohoto čerpadlo s vysokou účinností, které bylo na veletrhu ISH konaného ve Frankfurtu oceněno značkou „Design Plus“.

„Naše čerpadlo Wilo-Stratos MAXO je prvním Smart-čerpadlem na světě. Nová technologie zeleného knoflíku s novými a optimalizovanými funkcemi navazuje na starší osvědčený červený ovládací knoflík. To nastavuje zcela nová měřítka v oblasti ovládání – pro nás bylo kromě jiného důležité zjednodušit také instalaci tohoto čerpadla“, vysvětluje Michael Dieckmann, Produktmanager u Wilo. Díky flexibilní konektivitě lze Wilo-Stratos MAXO spojit s nejrůznějšími aplikacemi, jak dále vysvětluje Dieckmann: „Analogové a digitální rozhraní.

To bylo u řady Stratos k dispozici jen alternativně prostřednictvím IF-modulů, je u Wilo-Stratos MAXO již standardem. Díky nejmodernějšímu komunikačnímu rozhraní Bluetooth lze toto čerpadlo připojit přímo k mobilním koncovým přístrojům a aplikace „Wilo Net“ pak představuje moderní standardní rozhraní pro vzájemné zesíťování nejrůznějších produktů značky Wilo, např. k vícenásobnému ovládání čerpadel z nejrůznějších zdrojů.

Wilo-Stratos MAXO se tak stává jedním z nejlepších síťových čerpadel na světě.“ Kromě toho jsou k dispozici CIF-moduly, které umožňují bezproblémovou integraci do světa sběrnicových systémů. Do budoucna bude možné ovládání a nastavování pomocí vlastní vyvinuté aplikace, která bude moci mimo jiné načítat veškerá data čerpadel a využívat je k další optimalizaci celého systému. Nové čerpadlo Wilo-Stratos MAXO pro rozvod užitkové a pitné vody ve velkých budovách kromě toho definuje nové standardy v oblasti energetické efektivity – celá řada studií a dotazů kladených zákazníkům umožnila Wilo vyvinout čerpadlo, které je zcela přizpůsobeno požadavkům těchto zákazníků.

inzerát wilo stratos maxo

Perfektní zesíťování, jednoduché nastavení
Nastavení pomocí aplikačního průvodce Setup Guides garantuje intuitivní ovládání a tím i naprostou uživatelskou spokojenost. Díky optimalizovaným a inovačním funkcím úspory energie‚ jako např. Multi-Flow Adaptation či No-Flow Stop a excelentní hodnotě EEI ≤ 0,17, je to navíc také čerpadlo s největší výkonností na světě: „U Multi-Flow Adaptation se jedná o novou inovační funkci úspory energie, u které napájecí čerpadlo přizpůsobuje svůj čerpací výkon přesně spotřebě připojených odběrových čerpadel“, pokračuje Produktmanager. Další promyšlené regulační funkce umožňují velmi energeticky úsporný provoz s velice jednoduchým ovládáním, Wilo-Stratos MAXO tak např. pomocí funkce Dynamic Adapt plus přizpůsobuje dynamicky a samočinně, bez zadání požadované hodnoty, svůj výkon měnící se spotřebě systému.“

Nová svorkovnice je přehlednější a objemnější. Optimalizovaný Wilo-Connector je připojen separátně, jednoduše nastrčen a čerpadlo je přes něj napájeno elektrickým napětím, takže během základní instalace není nutno znovu otvírat svorkovnici. Další výhodou čerpadla Wilo-Stratos MAXO je měření množství tepla – a jelikož může přepínat mezi mody vytápění a chlazení, je kromě toho měřeno separátně také množství chladiva.

Nové regulační režimy garantují flexibilní a perfektní přizpůsobení všem typům provozu – s konstantní cílovou teplotou nebo konstantní teplotní diferencí lze čerpadlo a celý systém provozovat ještě efektivněji. Regulace cílové teploty oběhového čerpadla navíc brání růstu bakterií legionely v rozvodech teplé vody. Stratos MAXO-Z kromě toho podporuje optimální hygienické podmínky, samočinně rozpozná, zda je právě prováděna termická desinfekce a naběhnutím na maximální výkon pak napomáhá propláchnutí vodovodního potrubí. Wilo-Stratos MAXO je k dostání jako samostatné nebo zdvojené čerpadlo, a varianta Wilo-Stratos MAXO-Z je pak určena pro čerpání pitné vody.

„Wilo přibližuje budoucnost“
Čerpadlo Wilo-Stratos MAXO bylo poprvé představeno v rámci ISH, předního světového veletrhu zařízení koupelen, technických zařízení budov, energií, klimatizací a obnovitelných zdrojů energií, konaného ve dnech 14. až 18. března ve Frankfurtu. Wilo-Stratos MAXO zde bylo také oceněno přídomkem „Design Plus powered by ISH“. Toto ocenění představuje jakostní značku produktů, které se vyznačují dlouhou životností, inovačním designem a efektivní technikou. Dortmundská společnost tím opakovaně stvrzuje své poselství „Wilo přibližuje budoucnost“, které bazíruje na snaze být digitálním průkopníkem v branži čerpací techniky.


Další informace získáte u prodejců GC skupiny.
« Všechny novinky