Wilo Stratos MAXO

Nová éra čerpací techniky

Dortmund. Na výzvy budoucnosti reagujeme již dnes: s uvedením čerpadla Wilo-Stratos MAXO na trh dortmundský výrobce čerpadel podtrhuje svou pozici digitálního průkopníka v branži čerpací techniky. Následovník řady Wilo-Stratos nastavuje nové standardy v oblasti konektivity, systémové efektivity a snadné obsluhy. Znovu upevňuje čelní pozici společnosti Wilo v oblasti inovací. Přesvědčivý je také nový design tohoto čerpadlo s vysokou účinností, které bylo na veletrhu ISH konaného ve Frankfurtu oceněno značkou „Design Plus“.

„Naše čerpadlo Wilo-Stratos MAXO je prvním Smart-čerpadlem na světě. Nová technologie zeleného knoflíku s novými a optimalizovanými funkcemi navazuje na starší osvědčený červený ovládací knoflík. To nastavuje zcela nová měřítka v oblasti ovládání – pro nás bylo kromě jiného důležité zjednodušit také instalaci tohoto čerpadla“, vysvětluje Michael Dieckmann, Produktmanager u Wilo. Díky flexibilní konektivitě lze Wilo-Stratos MAXO spojit s nejrůznějšími aplikacemi, jak dále vysvětluje Dieckmann: „Analogové a digitální rozhraní.

To bylo u řady Stratos k dispozici jen alternativně prostřednictvím IF-modulů, je u Wilo-Stratos MAXO již standardem. Díky nejmodernějšímu komunikačnímu rozhraní Bluetooth lze toto čerpadlo připojit přímo k mobilním koncovým přístrojům. Aplikace „Wilo Net“ pak představuje moderní standardní rozhraní pro vzájemné zesíťování nejrůznějších produktů značky Wilo, např. k vícenásobnému ovládání čerpadel z nejrůznějších zdrojů.

Wilo-Stratos MAXO se tak stává jedním z nejlepších síťových čerpadel na světě.“ Kromě toho jsou k dispozici CIF-moduly, které umožňují bezproblémovou integraci do světa sběrnicových systémů. Do budoucna bude možné ovládání a nastavování pomocí vlastní vyvinuté aplikace, která bude moci mimo jiné načítat veškerá data čerpadel a využívat je k další optimalizaci celého systému. Nové čerpadlo Wilo-Stratos MAXO pro rozvod užitkové a pitné vody ve velkých budovách kromě toho definuje nové standardy v oblasti energetické efektivity. Celá řada studií a dotazů kladených zákazníkům umožnila Wilo vyvinout čerpadlo, které je zcela přizpůsobeno požadavkům těchto zákazníků.

Wilo Stratos MAXO

Perfektní zesíťování, jednoduché nastavení
Nastavení pomocí aplikačního průvodce Setup Guides garantuje intuitivní ovládání a tím i naprostou uživatelskou spokojenost. Díky optimalizovaným a inovačním funkcím úspory energie‚ jako např. Multi-Flow Adaptation či No-Flow Stop a excelentní hodnotě EEI ≤ 0,17. Je to navíc také čerpadlo s největší výkonností na světě: „U Multi-Flow Adaptation se jedná o novou inovační funkci úspory energie, u které napájecí čerpadlo přizpůsobuje svůj čerpací výkon přesně spotřebě připojených odběrových čerpadel“, pokračuje Produktmanager. Další promyšlené regulační funkce umožňují velmi energeticky úsporný provoz s velice jednoduchým ovládáním, Stratos MAXO tak např. pomocí funkce Dynamic Adapt plus přizpůsobuje dynamicky a samočinně, bez zadání požadované hodnoty, svůj výkon měnící se spotřebě systému.“

Nová svorkovnice je přehlednější a objemnější. Optimalizovaný Wilo-Connector je připojen separátně, jednoduše nastrčen a čerpadlo je přes něj napájeno elektrickým napětím, takže během základní instalace není nutno znovu otvírat svorkovnici. Další výhodou čerpadla Stratos MAXO je měření množství tepla – a jelikož může přepínat mezi mody vytápění a chlazení, je kromě toho měřeno separátně také množství chladiva.

Nové regulační režimy garantují flexibilní a perfektní přizpůsobení všem typům provozu – s konstantní cílovou teplotou nebo konstantní teplotní diferencí lze čerpadlo a celý systém provozovat ještě efektivněji. Regulace cílové teploty oběhového čerpadla navíc brání růstu bakterií legionely v rozvodech teplé vody. Stratos MAXO-Z kromě toho podporuje optimální hygienické podmínky, samočinně rozpozná, zda je právě prováděna termická desinfekce. Naběhnutím na maximální výkon pak napomáhá propláchnutí vodovodního potrubí. Stratos MAXO je k dostání jako samostatné nebo zdvojené čerpadlo, a varianta Wilo-Stratos MAXO-Z je pak určena pro čerpání pitné vody.

„Wilo přibližuje budoucnost“
Čerpadlo Wilo-Stratos MAXO bylo poprvé představeno v rámci ISH, předního světového veletrhu zařízení koupelen, technických zařízení budov, energií, klimatizací a obnovitelných zdrojů energií, konaného ve dnech 14. až 18. března ve Frankfurtu. Wilo-Stratos MAXO zde bylo také oceněno přídomkem „Design Plus powered by ISH“. Toto ocenění představuje jakostní značku produktů, které se vyznačují dlouhou životností, inovačním designem a efektivní technikou. Dortmundská společnost tím opakovaně stvrzuje své poselství „Wilo přibližuje budoucnost“, které bazíruje na snaze být digitálním průkopníkem v branži čerpací techniky.

Aktuální cenu prosím konzultujte s obchodním specialistou.

Produkty nabízí GC SKUPINA.