GIENGER nabízí svým partnerům kvalitní německá tepelná čerpadla značky NOVELAN

Specializovaný velkoobchod TZB GIENGER, spol. s r.o. patří mezi lídry v tomto oboru nejen v Evropě, ale také na trzích v ČR i SR. Hlavní aktivity společnosti jsou zaměřeny na oblasti vytápění, sanitárního vybavení koupelen, instalace, klimatizace, větrání, elektro, inženýrské sítě, řešení energetických a fotovoltaických systémů a také dodávku alternativních zdrojů energií, jakými jsou kupříkladu plynové kondenzační kotle či tepelná čerpadla.

V současné době společnost svým zákazníkům nabízí…

…dodávku vysoce spolehlivých, účinných a velmi tichých tepelných čerpadel německé značky NOVELAN, která si získávají stále větší oblibu zákazníků.

Rozsáhlé portfolio produktů

NOVELAN od samého počátku vyvíjí a prodává uživatelsky přívětivé výrobky, zdokonaluje technologie a rozšiřuje nabídku produktů i služeb. V rozsáhlém portfoliu má tepelná čerpadla systému vzduch-voda (pro vnitřní a venkovní instalaci) i země-voda. Standardně tak poslouží majitelům rodinných domů, apartmánů i nejrůznějších komerčních prostor. U všech svých produktů výrobce garantuje kvalitu, snadnou instalaci a obsluhu, stejně jako spolehlivý provoz za jakéhokoli počasí.

Značka NOVELAN nabízí optimální řešení v oblastech vytápění a chlazení. Tepelná čerpadla se vyrábějí a též používají v sídle společnosti v německém Kasendorfu. Vyráběna jsou pro téměř každé použití a distribuována prostřednictvím specializovaných velkoobchodů.

S tepelnými čerpadly NOVELAN nejen energeticky a hospodárně vytápíte, ale také využíváte teplo z obnovitelných zdrojů, a chráníte tak životní prostředí.

Historie značky

NOVELAN je průkopníkem na trhu s tepelnými čerpadly a má za sebou více než 25 let zkušeností. Značka byla založena v roce 1998 německou společností ait-deutschland na území Bavorska. Od počátku je s touto firmou spojena jasná vize – ideální zítřek, ve kterém si lidé na celém světě mohou užívat příjemného životního klimatu bez závislosti na fosilních zdrojích energie. Hlavní filozofií firmy tak byla, a stále je, udržitelnost, technologický posun, inovace a ekologické povědomí.

Už počátkem nového tisíciletí zažila společnost ait-deutschland rychlý vzestup. Mezi lety 2001-2015 rozšířila firma administra­tivní budovy, vystavěla nové výrobní haly, vybudovala školicí středisko a otevřela velké technologické centrum. To vše jí umožnilo nejen zdokonalit výrobu, ale také zaměřit se ve velkém na výzkum a vývoj produktů.

Technologické centrum v německém Kasendorfu je plně vybavenou tou nejmodernější technikou. Na ploše 1600 m2 je rozmístěno 26 testovacích stanic, 6 klimatických komor, 2 akustické místnosti, specifické montážní linky, elektro laboratoř, laboratoř měření vibrací i vývojové centrum hydrauliky. Stejně tak zde fungují laboratoře se špičkovými testovacími stanicemi, kde se testují jednotlivé komponenty i finální výrobky značky. Tím je docíleno vysoké udržitelnosti výsledného produktu. ­Předpokládaná životnost tepelných čerpadel je 15 let v případě systému vzduch-voda a až 20 let v případě systému země-voda. V srdci technologického centra se nakonec nachází moderní technologie rekuperace, která umožňuje obnovení zhruba 80 % energie generované během zkušebního provozu.

24 let zkušeností s propanovým chladivem

Důraz značky na ochranu klimatu se projevil mimo jiné v zavedení zcela přírodního propanového chladiva R290. První tepelné čerpadlo s tímto typem chladiva opustilo fabriku NOVELAN již v roce 1999 a od té doby prošlo velkým vývojem. Dnešním zástupcem je model LADV – venkovní tepelné čerpadlo systému vzduch-voda. Jedná se o nejúčinnější model na trhu, který vyniká vysokou výstupní teplotou a velice tichým provozem.

První vnitřní tepelné čerpadlo

Značka NOVELAN, jako hlavní průkopník na trhu s tepelnými čerpadly, dovedla k dokonalosti také vnitřní instalace tepelných čerpadel vzduch-voda. Díky podrobnému výzkumu, vývoji a testování dospěla k naprosto inovativnímu provedení vzduchových kanálů. Tím zajistila adekvátní cirkulaci vzduchu, a dosáhla tak minimální hlučnosti těchto jednotek.

Odborníci ze společnosti GIENGER vám poradí

Pokud se tedy zajímáte o možnost, jak snížit náklady na vytápění či jak využít fotovoltaické systémy na svém domě, spojte se zkušenými odborníky ze společnosti ­GIENGER spol. s r.o., jejichž pobočky najdete ve všech regionech ČR i SR. Rádi vám poradí, jak s výběrem tepelného čerpadla či fotovoltaického systému, ale pomohou vám najít také proškolenou montážní firmu ve vašem regionu.

Zdroj: tvstav.cz