Krby a kamna

Krby a kamna vytváří nezaměnitelnou atmosféru každého interiéru. GC skupina Vám přináší široký výběr zdrojů tepla a jejich příslušenství, které vnesou příjemný pocit klidu, pohody a tepla do Vašeho domova. Zaručena je vysoká kvalita a stylový design produktů, které se přizpůsobí jak tradičně zařízeným domácnostem a rekreačním chalupám, tak moderním domům a bytům.

Nákup krbu či kamen je investicí, která si zaslouží vaši pozornost. Nabídka GC skupiny proto poskytuje produkty od nejrůznějších dodavatelů. Z širokého spektra si tak snadno vyberete výrobek, který odpovídá vašim představám a požadavkům. K dispozici Vám jsou naše vzorkové prodejny, kde si kamna, krby, sporáky a další nabízený sortiment můžete osobně prohlédnout a proškolený personál vám poradí s jejich výběrem.

Naše výrobky v sobě kombinují jak tradiční hodnoty, tak novodobé technologie na spalování dřeva. Kvalita produktů je pro nás prvořadá a proto v naší nabídce naleznete krbová kamna, sporáky a jejich příslušenství pouze od renomovaných výrobců. Samozřejmostí je poskytovaná záruka, která u mnoha výrobků dosahuje až 10 let! Proškolení odborníci z řad našich zákaznických firem vám pak ochotně pomohou s kontrolou kamen.

Moderní krby dokážou díky úspornému provozu ušetřit nemalé náklady. Litinová kamna Kratki Koza K nabízíme i v provedení s automatickým řízením přívodu vzduchu do kamen, které sníží spotřebu dříví až o 30%. Podle potřeby lze navíc krbová kamna různě kombinovat například s plynovým kotlem nebo jiným typem vytápění. Před pořízením nového zdroje tepla je však potřeba zvážit mnoho okolností.

Jak správně vybrat krb

Toužíte po příjemné atmosféře za zvuků praskajícího dřeva. Pouze romantické myšlenky nestačí. Poradíme vám jak správně vybrat krb. Aby pro vás mělo topení v krbu ještě i ekonomické výhody, musíte si položit pár důležitých otázek.

  • Co budete vytápět? Dům, chatu, byt? Jak je objekt izolován?
  • Budou kamna či krb hlavním zdrojem tepla, budou sloužit k přitápění, nebo budou plnit pouze dekorativní funkci?
  • Jak velký je objem vytápěného prostoru v m3, který chcete vytápět?
  • Bude zdroj tepla napojen na systém teplovodního topení?
  • Jaké jsou tepelné ztráty objektu? Jedná se o novostavbu nebo starší zástavbu?
  • Čím chcete topit? Dřevo, uhlí, pelety?
  • Jaký druh výrobku preferujete? Upřednostňujete volně stojící kamna, vestavěnou krbovou vložku nebo sporák na tuhá paliva?
KRBY A KAMNA

Myslete vždy na to, že moderní krby a kamna nejsou jen designovým prvkem interiéru, ale mohou také výrazně ušetřit vaše náklady na topení.

Před jejich nákupem buďte připravení a zodpovězte si těchto několik otázek nebo si s nimi nechejte poradit odborníky v našich vzorkovnách. Pak teprve zvolíte správný výkon kamen, který je pro vytopení vašeho prostoru nezbytný.